Hakkımızda

Biz Kimiz ?

Akın Adacan Kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden 1990 yılında Mezun olduktan sonra ilk olarak İLET MüH. Ltd. Şirketi’nde proje ve uygulama mühendisi olarak çalıştım. Askerlik Dönüşü, 1993-1997 yılları arasında Poliflex A.Ş.’de üretim mühendisi olarak (plastik enjeksiyon) çalıştım. 1997 yılında Döktaş Dökümcülük A.Ş.’de çalışmaya başladım. Döktaş’ta sırasıyla T.Ü.M. Takım Liderliği, K.Ü.M. Hat sorumluluğu (bakım, üretim, kalite) görevlerinde bulundum. 2004 Yılında yabancı dilimi ilerletmek amacıyla 8 haftalık bir ABD ziyaretinde bulundum. Saygın eğitim kurumlarından KAPLAN College / California’ da eğitimimi tamamlayarak Türkiye’ ye döndüm. Çalıştığım bu süreler zarfında birçok taşeron şirketinin denetim ve kontrolünde bulundum.

Taşeron Müessesesinin;

İş kalitesi, taahhüt edilen iş bitirme süresine uyulması, iş ve işçi güvenlik kurallarına harfiyen uyulması konularında beklentileri tam olarak karşılayamadığını gözlemledim.
Bu noktadan hareketle Temmuz 2008 de görevimden ayrılarak AK-ON Mühendislik ve Taahhüt firmasını kurmaya karar verdim.
Temel amacım;
Sanayideki 15 yıllık bilgi, birikim ve tecrübelerimi siz değerli iş ortaklarıma aktarmak ve analitik çözümler üreterek, firmanızın maliyetlerinin düşürülerek küresel piyasa koşullarında rekabet gücünün arttırılmasına katkı verebilmektir.

Vizyon

Kuruluşundaki milli amacın gereklerini yerine getirerek; küresel pazarda paydaşları için yarattığı değerler ile sürdürülebilir büyümesini koruyan, rekabet gücü ile tercih edilen, güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı bir firma olmak.

Misyon

Yapı sektöründe;
• Katma değeri yüksek,
• Yenilikçi,
• Güvenilen,
• Çevre dostu,
• Uygun maliyetli,
• Kaliteli, Çelik konstrüksiyon yapılar tasarlamak, üretmek ve inşa etmektir.

Account details will be confirmed via email.